Katy Pfaffl

Katy Pfaffl, Cincinnati Konservatuarından Müzik Performans ve Müzikal Tiyatro bölümünden mezun oldu. Tony ödüllü Broadway oyubu “War Horse” prodüksiyonundan baş rol oyuncusu olarak uzun seneler sahnede yer aldı. Besteleri Broadway, Hollywood ve Netflix televisyon dizilerinde kullanıldı, besteleri kendine ait altı albüm yayınladı. New York şehrinde yaşayan müzisyen ve sanatlarılar arasında aranan enstrüman ve ses eğitmeni, ses terapisti, kişisel gelişim koçu olarak tanınmaktadır. Kendinin kurduğu ve yönettiği toplumsal sorumluluk projesi “Broadway Babies” müzik ve sanat eğitiminin gücünü kullanarak Amerika ve dünyanın diğer muhtaç bölgelerinde çocuklar için ücretsiz eğitimler vermeğe devam etmektedir.

Evli ve bir kız çocuk sahibi olan Prof. Dr. Mehveş Emeç Birol, halen Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi’nde öğretim üyesidir.

Efe Dağhan Bagatur

Bu yıl yarışmaya katılan gençlerimizi 2002 doğumlu Efe Dağhan Bağatur jüri üyesi olarak temsil etmektedir. Gelecek vaad eden genç yetenek, SEV Amerikan Lisesi’nde eğitimine devam ederken müzik ve piyanoya olan tutkusunu keşfetti ve Lise 2. sınıfta piyano çalmaya başladı. Müzikle olan bağı onu yüksek öğretimini piyano ana sanat dalında yapma karar noktasına taşıdı. 2019 yılında New York’ta Juilliard Müzik okulunda, Meral Güneyman ile piyano dersleri ve master class lara katıldı. Aynı yaz ayında İtalya’da Academia Ridottto’da Maestro Jasinski’nin piyano çalışmalarına kabul aldı. Piyanoya geç denebilecek bir yaşta16 yaşında başlamasına rağmen kısa sürede hızlı ilerleme kaydederek ilk kez girdiği London College of Music sınavlarının Diploma, Önlisans programında üstün başarı puanıyla özel başarıya imza attı. Yurtdışındaki müzik üniversitelerine hazırlandığı bu süreçte ilk başvuru yaptığı Boston’daki müzik okulu, Bard Longy Music School’dan bölüm başkanından özel takdir mektubu ve kabul aldı. Müzik yanında matematik, astrofizik ve kozmoloji de diğer tutkuları arasındadır. Dağhan’ın genç yeteneklere bir de mesajı var: “Müzikte tutkunuz varsa, kimseyi dinlemeden cesurca hayallerinizin peşinde durmadan, dinlenmeden koşun, koşun, koşun.

Mürsel Yavuz

Çalışmalarına Türkiye, ABD ve İtalya'da devam etmekte olan Türk-Amerikalı orkestra şefi ve besteci Mürsel Yavuz, 2002 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuarı Kompozisyon ve Orkestra Şefliği Bölümü'ne kabul edilen tek öğrenci oldu. Sanatçı, aralarında BBC Senfoni Orkestrası, Orchestra Sinfonica di Milano Giuseppe Verdi, St Petersburg Chamber Philharmonic, North Czech Philharmonic, Penn State Filarmoni Orkestrası, Rousse Devlet Operası Senfoni Orkestrası, İndiana University ve Bard College Conductor's Orkestrası ile çalışmanın yanı sıra, Bursa Devlet Senfoni Orkestrası ve Concerto Barocco'nun konser programına konuk şef olarak katıldı. Yavuz, 2010 yılında Borusan Kültür Sanat Vakfı'ndan almayı hak ettiği burs ile Amerika'da Indiana Üniversitesi'nde çalışmalarını sürdürdü. Burada, Thomas Baldner, Robert Porco, Murry Sidlin'le Orkestra ve opera şefliği çalışmanın yanı sıra, David Effron ve Arthur Fagen'in şeflik sınıflarına katıldı. Eğitimi boyunca Amerika, İtalya, Rusya, Çek Cumhuriyeti ve Bulgaristan'da olmak üzere Daniele Agiman, Victorio Parisi, Martyn Brabbins, Wolfgang Scheidt, Gustav Meier, Harold Farberman ve Johannes Schlaefli'nin dersler verdiği çeşitli şeflik masterclass'larına katıldı. 2017 yılından beri Milano'da İtalyan operaları ve kültürü üzerine çalışmalar yaparak bu konuya yoğunlaşan sanatçı, şu anda Samsun DevletOpera ve Balesi'nde orkestra şefliği yaparak, ulusal ve uluslararası çalışmalarına devam etmekte

Eyüpsultan, Göktürk Merkez Mahallesi, Istanbul Caddesi No: 30-32 / İstanbul Tel:+90 212 270 8314
Her hakkı saklıdır. All rights reserved.